سفارش تبلیغ
صبا

جمعیت طلاب انقلاب اسلامی

??#تحریف_امام در کجا خطرناکتر است؟

در صحیفه امام در 13 خرداد 66 نامه ای از مرحوم سیداحمد و پاسخ حضرت امام وجود دارد، که بازخوانی آن بسیار لازم است تا با تطبیق مسایل با امروز، روشن شود #تحریف_امام از سمت چه کسانی خطرناکتر است و فاصله امروز برخی افراد با آرمانهای امام تا کجاست!

چه بسا افرادی که با نیت خیر حوزه می سازند، نام حوزه را نیز مزین به نام اهل بیت و امام خمینی و... می کنند اما شاید توجهی به نظرات امام ندارند و یا آن نظرات را برای امروز مناسب نمی دانند!

??لینک کامل نامه مرحوم سیداحمد و پاسخ امام راحل ????

http://farsi.rouhollah.ir/library/sahifeh?volume=20&tid=147

??«چنین کاری را انجام نمی‌دهید و از طرف شماها به بنیاد چیزی گفته نشود هرچه #پول و #ساختمان زیاد گردد #درس و #معنویت کم می‌شود.»

??بسمه تعالی نظر من همان است که قبلاً کِراراً گفته‌ام: من با این #تشریفات مخالفم، و برای #حوزه_علمیه #مضر می‌دانم. اساسْ #اسلام و #تحصیل است که با این نحو #زیاده_روی ها #منافی است. @jtollab

??واکنش امام خامنه ای به درخواست افزایش ساختمان حوزه ها: شوخیش این است که ببرید اینها (مهمانان) را به جاهای مخروبه وساده ای که این بزرگواران از آنجا آمده و تحول ایجاد کردند مثل حضرت امام، حالا بریم یک جایی رو بسازیم و هزینه درست کنیم که جا برای مهمانان نداریم. این جزء اولویت محسوب نمی شود. ما در معیشت طلاب ماندیم. ?? 25 اردیبهشت 95


درخواست تعویق امتحانات

خدمت محترم مدیر حوزه علمیه

حضرت آیت الله اعرافی

سلام علیکم،

همان گونه که مستحضرید، طبق فرمایش امام خامنه ای حفظه الله، وظایف روحانیون در ایام سرنوشت ساز انتخابات تبلیغ برای حضور حداکثری مردم و سپس بصیرت افزایی برای انتخاب فرد اصلح است. 

امسال در بحبوحه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، طلاب و اساتید حوزه های علمیه مشغول برگزاری امتحانات پایان سال هستند. 

یقینا این امر هم بر عملکرد علمی طلاب و هم بر فعالیتهای تبلیغی ایشان در مهمترین ایام سال اثر منفی خواهد گذاشت.  

لذا خواهشمندیم، در صورت صلاح دید، با تغییر و تعویق تاریخ امتحانات که خواست بخش عظیمی از طلاب و روحانیون است، موجبات پرشور شدن انتخابات و ارتقای علمی طلاب فراهم گردد. 

با تشکر از عنایت شما 

96/1/21

#جمعیت_طلاب_انقلاب_اسلامی


حکومت از منظر شهید صدر

در شب ولادت حضرت امام جواد علیه السلام هیات ماهانه جمهیت طلاب برگزار شد در این مراسم یادبود شهید صدر نیز برگزار شد و حجت الاسلام باقرزاده سخنرانی کرد که خلاصه صحبتهای وی در ذیل آمده است.

حجت الاسلام سیدکمیل باقرزاده:

زندگی امام جواد سراسر جهاد سیاسی است. در دوره ای که جامعه گرفتار بلایی است به نام نفاق. و حاکمان مثل مامون با ریا و تزویر  حاکم شده اند. 

شهید صدر رضوان الله تعالی علیه در دوران خفقان و پیچیده ای که صدام و حزب بعث ایجاد کرده بودند برای ریشه کن کردن اسلام، همچون امام جواد جهاد سیاسی کرد و نقاب تزویر را برانداخت.

حکومت از نظر شهید صدر، یعنی رعایت. 

یعنی حفظ. تعریف او از حکومت اسلامی این است رعایت شئون مردم بر اساس احکام اسلام. لذا به حاکم می گویند راعی و به مردم می گویند رعیت. اصل و اساس این کلمات از اینجاست.  بعضی این را بد برداشت کردند و راعی را به چوپان تعبیر می کنند. مساله این نیست. 

آن حاکمی مشروعیت دارد که شریعت را بیشتر رعایت کند. اقتصاد و سیاست و فرهنگ و امنیت همه آن طور که شریعت تنظیم کرده رعایت شود.

نقش مردم در اینجا از نظر شهید صدر این است که خودشان زمینه ساز بالفعل شدن حکومت هستند.. اگر امت نباشند، امام معنا پیدا نمی کند.

انتخابات یکی از نمادهای مشارکت سیاسی مردم است. که هم حق است هم تکلیف. 

باید با بالارفتن مشارکت، حکومت اسلامی را تقویت کرد تا مقاومت حکومت بیشتر شود.

در این انتخابات درجه اول مشارکت حداکثری و تحقق اصل حضور مردم 

درجه دوم انتخاب مسوولانه.

شهید صدر امت رشیده را این طور تعریف می کند اولا می داند تکلیفش چیست ثانیا قیام می کند برای آن تکلیف لذا در انتخابات باید یک امت رشیده بروز کند.

وقتی انقلاب اسلامی پیروز شد #شهید_صدر درس خارج خود را با این عبارت شروع کرد "لقد تحقق الیوم حُلُم الانبیاء علی ید الامام الخمینی" یعنی امروز آرزوهای انبیا به دست #امام_خمینی محقق شد.

@jtollab

دعاهای ماه رجب فقط فردی نیست 

یا من ارجوه لکل خیر، رییس جمهور خوب هم یک خیر است.


رحلت آیت الله خسروشاهی

????????????????

باسمه تعالی 

قال رسول الله(صلّی الله علیه و آله و سلم):

"إنّ مثل العلماء فی الأرض کمثل النّجوم فی السّماء یهتدى بها فی ظلمات البرّ و البحر، فإذا انطمست النّجوم أوشک أن تضلّ الهداه؛ 

دانشمندان در زمین مانند ستارگان آسمانند که در ظلمات خشگى و دریا به کمک آن راه جویند و همین که ستارگان نهان شدند ممکن است ره یافتگان نیز گمراه شوند."

در حالی که مردم ایران و به خصوص تهران نگران و غمزده  تعدادی از عزیزترین جوانان خدوم خود در فاجعه ریزش ساختمان بودند، خبر ارتحال عالم ربانی و استاد اخلاق، عارف و فیلسوف پارسا حضرت #آیت_الله_سید_ابراهیم_خسروشاهی رحمه الله  بر این اندوه افزود.

از دست دادن یکی از فحول علمای تهران خسارتی عظیم و جبران ناشدنی است.

علمای ربانی خود  می سوزند تا خلق خدا را از آتش دوزخ که از سوزان تر و دردناک تر از هر آتش است نجات دهند. 

آیت الله خسرشاهی رحمت الله علیه سالها بی ادعا و متواضعانه به تعلیم و تدریس  و به ترویج علوم اهل بیت پرداخت و شاگردان بسیاری را پرورش داد. 

حوزه علمیه کوه تقوا و علم و تجربه را از دست داده است. استقامت و توجه ویژه ایشان به علم و درس آموزی علیرغم کهولت سن و کسالت، سرمشقی برای طلاب و فضلای جوان خواهد بود. 

 این مصیبت بزرگ را محضر حضرت ولیعصر ارواحنا فداه، امام خامنه ای حفظه الله، روحانیت و فضلای حوزه و مردم تهران تسلیت عرض می نماییم.  

#جمعیت_طلاب_انقلاب_اسلامی


پیام تسلیت در پی ارتحال حجت الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی

بسم الله الرحمن الرحیم

کل شیء هالک الا وجهه

آنچه قابلیت بقا و ماندگاری در این سرای فانی و همیشه تاریخ را دارد، وجه الله و صبغه الهی داشتن است؛ نه هیچ چیز دیگر. همین تجلی الهیست که انقلاب اسلامی را بر تارک محاسبات امروز دنیا نشانده و در عوالم دیگر وجود نیز، منشاء انفجار نور شده و پرچم توحید را در پی تلاش هزاران ساله انبیا و برگزیدگان الهی، بر افراشته است؛ به امید آنکه این حرکت الهی، با اتصال به قیام جهانی امام زمان(ارواحنا لتراب مقدمه الفداء)، به ساحل امن نهایی خود برسد.

این حرکت ریشه دار و اصیل، جریانی الهی و سابقه دار است که هرکس خود را در جاری آن قرار دهد و در مسیر تحقق آرمانهای بلند آن، از خود بگذرد و در صبغه الهی انقلاب ناب فانی شود، نامش در ذیل صحیفه نورانی انقلاب ثبت خواهد شد و از بهره های معنوی آن تا ابد متنعم میگردد. و اگر کسانی هم از این سیل خروشان خداخواهی و انابه جهانگیر ملت ایران به سوی حق، جا مانده و متاع قلیل دنیا را برگزیده اند، حقیقتا خسارت دیده و در محضر محاسبه الهی باید پاسخگوی اعمال و کردار خویش باشند.

و صدق فرمایش بیادماندنی بنیانگذار انقلاب، در هر زمان بیشتر روشن میشود که با رفتن یک خدمتگزار در سدّ آهنین ملت خللی حاصل نخواهد شد که خدمتگزاران بالا و والاتر در خدمتند. 

درگذشت یکی دیگر از یاران انقلاب اسلامی و امام راحل(قدس سره) را که در پس درگذشت مرحومان شجونی، موسوی اردبیلی، بانو دباغ و واعظ طبسی و...  روی داد و قلب رهبر معظم انقلاب را مکررا داغدار نمود، به محضر ایشان و ملت انقلابی تسلیت عرض می نماییم. آنچه اندوه امت را مضاعف نموده، غم و حزن امام است تا جایی که این فقدان را جانکاه بیان کردند. با صمیم دل درخواست ما از پروردگار اینست که جان ناقابلمان را برای این راه و رهبری آگاه و شجاعش فدا کنیم و تا ظهور امام عصر در زمره سربازان انقلاب خمینی کبیر باقی بمانیم.

بی شک هیچ انسان عاقل و منصفی حق ندارد زحمات و تلاشهای نسل اول و سابقون انقلاب را نادیده گرفته و ارج ننهد. شجره طیبه انقلاب و نظام اسلامی  با مجاهدت‌ها و رشادت‌های آنان به امانت به دست ما رسیده و تا رسیدن به مقصد نهایی خود، نیازمند مجاهدت و فداکاری های فراوانی است. فارغ از دگرگونی های رفتاری و گفتاری برخی از صحابی حضرت امام راحل(قدس سره) در طول عمر قریب به چهل ساله انقلاب، عملکرد اصحاب انقلاب در مبارزه با ستم طاغوت، ایستادگی در برابر استکبار در دوران مبارزه و تبعیت کامل از ولی امر، الگوی روشن پیشروی رویشهای تازه و نسل جدید انقلاب خواهد بود.

فقدان نسل اولی های انقلاب،  همچون مرحوم حجت الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی و ریزشهای گاه و بیگاه آنان، اگر چه موجب اندوه و تالم فراوان است، اما حرکت توفنده انقلاب را متوقف نخواهد کرد و امت انقلابی تحت درایت و ولایت ولی فقیه بصیر و آگاه امام خامنه ای، با جدیت و اخلاص، جهت تحقق آرمانهای امام راحل و شهدا و نسل اول انقلاب از هیچ مجاهدتی دریغ نخواهد نمود.

ربنا اغفر لنا و لاخواننا الذین سبقونا بالایمان و لا تجعل فی قلوبنا غلا للذین آمنوا انک رؤف رحیم

24 دی 1395
جمعیت طلاب انقلاب اسلامی


??استفتا در مورد عقیم سازی کارتن خوابها??

در پی اظهارات برخی افراد مبنی بر #عقیم_سازی معتادان و کارتن خوابان #جمعیت_طلاب_انقلاب_اسلامی در استفتایی از مراجع عظام حکم شرعی این اقدام را جویا شدند. متن استفتا این جمعیت به این شرح است:

باسمه تعالی
محضر مبارک حضرات آیات عظام مراجع معزز و گرانقدر تقلید حفظهم الله تعالی
سلام علیکم و رحمه الله
در روزهای اخیر برخی از مسئولین مبارزه با مفاسد اجتماعی اعلام کرده اند که در میان هزاران کارتن خواب در تهران، برخی زنان بی سرپرست وجود دارند که کارشان، فرزندآوری و فروش آنهاست. وجود این افراد علاوه بر ایجاد مشکلات اجتماعی و بهداشتی متعدد، موجب رواج اعتیاد و فحشا می شود.
مسئولین برای حل این معضل، بجای برخورد عقلانی، جامع و مبنایی، طرح "عقیم سازی زنان و مردان معتاد کارتن خواب" را مطرح کرده اند.
حال از محضر مبارک شما سوال می شود:
1. آیا عقیم سازی بصورت کلی #جایز است؟
2. آیا شرایط فعلی، موجب تبدیل شدن و حلیت #اضطراری چنین احکامی می شود؟
3. آیا مسئولین مرتبط، در صورت دستور یا اقدام به اجرای طرح، #ضامن هستند؟
4. در صورت وجود مجوز شرعی برای اعقام مسلمین مذکور، حدود و شیوه تشخیص آن به چه نحوی است؟
از بذل توجه و عنایتی که می‌فرمایید سپاسگزاریم.
جمعیت طلاب انقلاب اسلامی
14دی 1395
@jtollab